Emka Drone Dji Servis

Dji-Servis
Emka Drone Servis Depertamanı
dji-tamir
Emka Drone Dji Servis
IMG_0195
Emka Drone Ar-ge

 

 

 

 

 

 

 

 

Firmamızın genel olarak verilen hizmetleri ve sizlere yardımcı olabilecek teknik arızaları dji dronelarda genel olarak karşılaşılan teknik detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Phantom 4 Tamir

Phantom serisinin en son ürünü olan Phantom 4 yeni bir ürün olmasına rağmen, kullanıcıların tam olarak adapte olamamasından kaynaklı ve bazı kullanım incelikleri henüz fark edilmediğinden servise getirilmektedir. En son servisimize gelenPhantom 4 arızasını ve tamir videosunu sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz bloğumuzdan ulaşabilirsiniz.

dji-phantom-4 crash
Dji Phantom 4 Tamir
dji-phantom-4-carpma
Phantom 4 Crash
dji-servis
Phantom 4 servis

 

 

 

 

 

 

Phantom 3 Pro

Cihazımız Phantom 3’ün son serisidir ve diğerlerinden açık ara öndedir.  Diğer phantomlarda olduğu gi Phantom 3 Pro’da da sık karşılaşılan sorunlardan biri gimbal arızasıdır.  Gimbal tamiri – onarımı servisimizde seri bir şekilde çözülmektedir.

Gimbal nedir ?

Kelime anlamı  dengeleme halkası olan gimbal, drone video kaydı yaparken olası titremelerden kaçınmak için kullanılan bir donanım parçasıdır. Video kayıtlarda en büyük problem titremelerdir. “Gimbal” sayesinde akıcı videolar çekebiliriz. Üzerinde iki ya da üç tane motor bulundurur ve bu titreşimleri yok etmek için çalışan en önemli drone parçalarından biridir. Genelde  üzerinde bulunan kamerayı taşırken  cihazın maruz kaldığı sarsıntıları en aza indirmeyi sağlarken temel çalışma mantığı titreşimlerin ters yönüne hareket oluşturmaktır. “Gimbal” üzerinde bulunan sensörler sayesinde, cihazın hareket yönünü algılayacaktır ve motorlara zıt yönde hareket emri gönderecektir.

Gimbal arızaları?

Gimbalda oluşan arıza, drone video kaydımızı etkileyeceği için giderilmesi önemlidir. Arıza sebepleri dronumuzun maruz kaldığı duruma göre değişmektedir. Taşırken zarar görmesi, sarsılması, düşmesi, çarpması v.b…  olaylardan sonra gimbal üzerindeki motrolar zarar görmüş olabilir ya da tamir edilemez duruma gelmişse değişmesi gerekebilir. Dji servisimizde gimbal sorunlarını hızlı bir şekilde çözmekteyiz.

Ribbon Kopması

Drone arızalarında, sık rastlanan arızalardan bir diğeri de ribbon kopmasıdır. “Ribbon” darbe sonucu ya da diğer sebeplerden koptuğu zaman yapılacak tek şey orjinal ribbon alıp kopuk olanla değiştirmek olacaktır. Ribbon ince küçük bir drone parçasıdır; ancak 5-10 TL’ye alabileceğiniz bir donanım ürünü değildir.

Esc Status Error

En çok karşılaşılan arızalardan biridir. Bu hatayı alma nedenimiz, cihazımızın sıvı temasıdır.  Phantomun suya düşmesi, ya da teması sonrasında kullanıcılar bu hatayı almaktadır. Genelde esc status error karşısında kullanıcılarımız pirinçte bekletme ya da kurutma gibi müdahalelerde bulunurlar; ancak bu geleneksel yöntemlerle giderebileceğiniz bir arıza değildir. Anakart zarar görmüştür ve dji servis tarafından onarım yapılmalıdır. Anakart müdahaleleri bilinçsiz yapılırsa şayet daha büyük zararlara yol açabilir.