Dji Phantom 4 TapFly Hakkında

Emka Drone olarak, Dji Servisimize gelen Phantom 4′ lerde yaşanan kaza nedenlerinin, özelliklerin tam olarak bilinmemesinden kaynaklandığını belirtmiştik. Sizlerden gelen istek üzerine  Dji Phantom 4’ün özelliklerinden TapFly hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

TapFly (Tıkla-Uç)

TapFly özelliği kumanda kullanmadan, uygulama üzerinden akıllı cihaz ekranından seçilmiş alana tıklayarak, hava aracının istenilen yöne gitmesini kontrol etmenize imkan verir. TapFly’ ı kullandığınızda otomatik olarak engelden kaçar veya frenleme yapacaktır. İhtiyaç duyduğunda sabit uçuşa otomatik olarak geçecektir. Aydınlatma aşırı karanlık veya aşırı parlak olmamalıdır.(<300lux->10000)

TapFly’ ı Kullanma

Akıllı uçuş bataryasının enerji seviyesinin %50’den fazla olduğuna emin olun.  Hava aracı P-Mode’ da olmalıdır. (daha önce modlar hakkında bilgi vermiştik. Buradan ulaşabilirsiniz.)

TapFly’ ı kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Havalanın ve hava aracının en az yerden 3 metre(9 feet) yükseklikte olmasını sağlayın.dji-go-tapfly
  2. Dji Go uygulmasını  başlatın ve görüntünün sol altındaki ikonu tıklayın,  ifadeleri okuyun ve idrak edin.
  3. dji-go-tapflyTapFly-kullanım
  4. Hedef yöne bir kere tıklayın ve ikonu görününceye kadar bekleyin. Seçimi onaylamak için tekrar tıklayın, hava aracı otomatik olarak hedef yöne doğru uçmaya başlayacaktır.

DjiPhantom4-tapfly

  • Hava aracını insanlara, hayvanlara, küçük ve ince objelere (örn. ağaç ve dalları), elektrik tellerine ya da şeffaf objelere ( örn. cam veya su yüzeyi) doğru yönlendirmeyiniz.
  • Uçuş güzergahındaki engelleri gözlemleyin ve olabildiğince uzak durmaya çalışın.
  • TapFly seçiminde, tahmin edilen uçuş güzergahı ile anlık uçuş güzergahı arasında sapmalar olabilir.
  • Hedef yön için seçilebilir mesafe limitlidir. Ekranın üstüne veya alt kenarına kadar olan kısımlarında,  TapFly özelliği kullanılamaz.
  • TapFly modu, hava aracı su yüzeyinde, yansıtmalı zeminler ve karla kaplı  alanlarda iken, gerektiği gibi çalışmayabilir.
  • Aşırı karanlık ve aşırı aydınlık 

TapFly seçimini doğruladıktan sonra hava aracı otomatik olarak simge simgesiyle işaretlenmiş olan alana doğru uçacak. Dikkatli olun! Uçuş süresince hava aracını hala kumanda ile kontrol edebilirsiniz.

Phantom4-TapFly

Dikkat! Hava aracı yere yakın uçuşlarda, karşısına bir engel çıktığında kendi hızını otomatik olarak ayarlayabilir. Ancak pilot, engeller arasında gezinti yapıyorken bu özelliğe çok güvenmemesi gerekiyor. Bu arada Güvenli Eve Dönüş ( Failsafe) modu TapFly işlemini geçersiz kılacaktır. Hava aracı, zayıf GPS sinyalinde TapFly uçuş modundan çıkıp otomatik olarak kalkış noktasına (Home-point) doğru gelecektir.

TapFly’ dan Çıkış

Çıkış için aşağıdakileri yapın:

1.Kumanda üzerinde Akıllı Uçuş Durdurma butonuna bir defa basın ya da gaz çubuğunu geri çekin.

2. Ekrandaki “STOP” butonuna tıklayarak çıkış yapabilirisniz.

TapFly-Stop

Emka Drone Kırımsız Uçuşlar Diler ve;

Dji Teknik Servisi olarak,  Kadıköy/İSTANBUL’ dan Türkiye’ nin her yerine hizmet vermekte olduğumuzu hatırlatırız.