Dji Phantom 4 Compass Calibration

Calibrating the Compass (Pusula Kalibrasyonu)

Compass Calibration , DJI GO uygulamasında veya durum gösterge LED’lerinde  uyarı verirse yapılmalıdır. Pusula kalibrasyonu yapılacağı zaman izlenecek kurallar şunlardır:

Güçlü manyetik parazitlerin olabileceği yerlerde compass calibration (pusula kalibrasyon) yapılmamalıdır. Potansiyel manyetik alanlar için otopark ve alt geçit metal yapılar örnek olabilir.

Cep telefonu gibi ferromanyetik eşyaları, pusula kalibrasyonu yaparken üzerinizde taşımamanız gerekmektedir. DJI GO uygulaması, kalibrasyon sonrasında güçlü bir parazit varsa ve kalibrasyon olumsuz sonuçlanırsa, sorunu çözmek için size uyarı verecektir. Pusula sorununu çözmek için uyarı ekranındaki talimatları izleyiniz.

Kalibrasyon Prosedürü:

Aşağıdaki yöntemleri uygulamak için açık bir alana geçiniz.

  1. Pusula ayarını yaptığınızdan emin olun. Eğer uçuş öncesinde yaptığınız hazırlıkta pusulayı ayarlamadıysanız ve daha önce yapmış olduğunuz uçuş bölgesinden farklı bir konumda uçuş yapacaksanız, DJI GO uygulamasındaki “Aircraft Status” sekmesine tıklayın. Sonra “Calibrate” seçeneğine tıklayın ve ekrandaki talimatları uygulamaya devam edin.
  2. Hava aracını yatay olarak tutun ve 360 derece soldan, sağa doğru döndürün. Hava aracının durum gösterge LED ışıkları sürekli olarak yeşil renkte yanacaktır.

dji-phantom-4-calibration

 

  1. Hava aracını, kamera aşağı bakacak şekilde dik tutun ve 360 derece soldan sağa doğru döndürün. Eğer hava aracı durum gösterde LED ışıkları kırmızı renkte yanarsa aynı işlemi bir kez daha tekrarlayın.

dji-phantom-4-kalibrasyon

  1. Eğer hava aracı durum gösterge LED ışığı kırmızı yanıp sönerse, pusula kalibrasyonunu yeniden yapmanız gerekir.
  • Eğer pusula ayarlama işleminden sonra, hava aracı durum gösterge LED ışıkları kırmızı veya sarı yanıp sönüyorsa, hava aracınızı başka bir konuma götürüp tekrar deneyiniz.
  • Her uçuştan önce pusula ayarınızı yapın. DJI GO uygulamasını başlatın ve ekrandaki talimatlara uyarak ayarlama işlemini yapmalısınız. Metal köprü gibi objelerin, araba ve iskele gibi metal yapıların yakınında pusula kalibrasyonu yapmamanız gerekir.
  • Eğer hava aracını yere koyduktan sonra kırmızı ve sarı yanıp sönüyorsa manyetik bir parazite maruz kalmış demektir. Başka bir konuma götürüp tekrar deneyiniz.

Yeniden pusula ayarı ne zaman yapılmalı?

1.Pusula verisi anormal ve hava aracı durum gösterge LED ışıkları yeşil / sarı yanıp söndüğünde.

2.Yeni konumda uçarken veya en son uçuş konumundan farklı bir yerdeyse.

3.Phantom 4’ün mekanik veya fiziksel olarak yapı değişikliği yapıldığında.

4.Uçuş sırasında şiddetli sürüklenme meydana geldiğinde. Yani Phantom 4 düz bir çizgide uçamıyorsa.

Emka Drone Kırımsız Uçuşlar Diler…