Dji Phantom 4 Kamera ve Gimbal

Phantom 4 Kamera Özellikleri
  • Kamera  çözünürlüğü 12 megapixeldir.
  • Fotoğraf ve video kaydında 1/2.3 inçlik CMOS sensörü kullanılmıştır. (24fps’de 4096x2160p’ye kadar veya Phantom 4’de 4k’da 30fps’ye kadar)
  • Video kaydı için iki format mevcuttur: MOV ve MP4. Kullanıcı tercihine göre seçebilir.
  •  Fotoğraf çekmek için üç tane mod mevcuttur. Bunlar; Burst Mode, Continuous mode ve Time-Lapse Mode.
  • Kameranın o anki gördüğü canlı ön görüntüyü, bağlı olan mobil aygıt üzerinden, DJI GO uygulamasını kullanarak görebilirsiniz.
Kamera Micro SD Kart Girişi

Videoların ve fotoğrafların kaydedilmesi için Phantom 4’ü çalıştırmadan önce Micro SD kartı aşağıda resimde  gösterildiği gibi yuvasına yerleştirin. Phantom 4 paket içeriğinde bir adet 16GB’lik micro SD kart ile birlikte gelmektedir. Ancak  64GB kapasiteye kadar Micro SD kart desteği sağlar. Yüksek çözünürlüklü videoolarınızı ve fotoğraflarınızı hızlı okuma ve yazma için UHS-1 micro SD kart tavsiye edilir.

phantom4-sd

Dikkat!

  • Micro SD kartı, Phantom 4 çalışıyorken çıkarmamalısınız.
  • Kamera sisteminin stabilitesini sağlamak için video kaydı 30 dakika sonra kapatılır.

Kameradan veri aktarımı yapmak için;

Phantom 4’ü açtıktan sonra fotoğraflar ve video kayıtları için, kamera üzerinde bulunan girişe USB kablo bağlayıp, bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Micro SD kart içindeki dosyaları aktarabilmek için hava aracının açık şekilde olması gerekiyor (motorlar çalışmaz iken).

Kamerayı Çalıştırma

Uzaktan kumanda üzerindeki fotoğraf ve video kayıt butonlarını kullanarak, DJI GO uygulaması ile bağlantılı olarak fotoğraf ve video kayıtları yapabilirsiniz.

Kamera LED Göstergesi

Akıllı uçuş bataryası açıldıktan sonra kamera LED gösterge ışıkları yanmaya başlar. Kamera çalışırlığı hakkında bilgi verecektir. Kamera LED gösterge anlamları:

phantom4-kamera-led

Gimbal Hakkında

Üç eksenli gimbal sayesinde kameranın sabit bir platformda kalması sağlanır. Böylelikle titreşimsiz, temiz resim ve video kayıtları alınmaktadır. Gimbal, 120 derecelik bir açı ile aşağı ve yukarı hareket ettirilebilir.

Kamerayı hareket ettirebilmek için, uzaktan kumanda üzerindeki sol tarafta bulunan tekerlek butonunu kullanabilirsiniz.

Gimbal Çalışma Modları

İki türlü gimbal çalışma modu vardır. Farklı operasyon modları seçenekleri için DJI GO uygulaması üzerinden kamera ayarları sayfasını kullanın. Bu ayarın aktif olması için mobil aygıtın kumandaya bağlı olması gereklidir. Lütfen aşağıdaki tabloyu inceleyin:

3

 

Emka Drone, Kırımsız Uçuşlar Diler…