Yazan:Emre Karadeniz / GENEL / 0 Yorum

Skycatch ve DJI Komatsu Küresel Anlaşmayı Duyurdu

Skycatch ve DJI Komatsu için Yüksek Hassasiyetli Özel Drone’ları

Teslim Etmek İçin Küresel Anlaşmayı Duyurdu

Komatsu’nun Akıllı İnşaat Hizmeti İçin Dronlar Kullanılacak

 

Ticari drone veri şirketi Skycatch ve dünyanın önde gelen sivil insansız hava ekipmanı ve hava görüntüleme teknolojisi üreticisi DJI, Komatsu Smart Construction için yüksek hassasiyetli bir dron filosu üretip sunmak üzere ortaklıklarını genişletti. Drone’lar  DJI tarafından üretildi ve özel Skycatch teknolojisi ile donatıldı ve ilk kez DJI bir ortak için özel bir drone üretti.

Skycatch Explore1 drone, son derece hassas 3D site haritaları ve modelleri oluşturmak için Komatsu şantiyelerinde konuşlandırılacak ve iş siteleri üzerinden bağımsız olarak uçuyor. Bu harita verisi, Komatsu Smart Construction’ın, inşaat sürecinin hafriyat aşamasında kullanılan robotik hafriyat ekipmanlarının, dijital inşaat planlarına göre özerk bir şekilde doğru bir şekilde kazılması, dolanması ve sınıflandırılması için yeni veri servisi için kullanılacaktır.

“Saatlerce kullanılan bir drone kullanarak bir saha araştırması yapmak. Ancak, Explore1’i uygulayarak, kullanıcılar hızlı ve kolay bir şekilde anket yapabilirler. Şimdi her gün drone araştırması yapmak mümkündür. Kalkış, iniş ve uçuş rota ayarlarının hepsi otomatik olacak. Yer Kontrol Noktaları (GCP) artık gerekli değildir. 3D veriler hemen üretilir ve tüm şantiye 3D harita ile görsel olarak kontrol edilebilir. Explore1, inşaat alanı için gerçek bir oyun değiştiricidir, ”diyor Komatsu’daki Akıllı İnşaat Bölümü İcra Dairesi Chikashi Shike.

Explore1 drone, DJI’nin özelleştirilebilir Matrice 100 kurumsal drone platformuna dayanıyor ve Edge1 RTK baz istasyonu ile birlikte, kablosuz bağlantıdan bağımsız olarak drone görüntüleri hassas 3D modellerine işleyen yazılımla son derece güçlü, sağlamlaştırılmış bir bilgisayar olan Skycatch’in Yüksek Hassasiyet Paketi’nin bir parçasıdır. Bu teknolojiler bir araya gelerek, firmaların yüksek doğruluklu haritalar oluşturmasını ve bulutları işaretlemesini, masraflı iş yeri hatalarını keşfetmesini ve program gecikmelerini tahmin etmesini ve haftada on binlerce dolara kadar tasarruf etmesini sağlıyor.

Skycatch CEO’su Christian Sanz, “DJI’nin üretim sürecine entegre olan ilk şirket olmak, müşterilerimize dünya çapında inanılmaz bir değer sunacak” dedi. “DJI’nin donanım üretimi ve hava teknolojisi konusundaki ustalığını Skycatch’ın veri işleme ve müşteri uzmanlığı ile birleştirerek, her yerde kurumsal müşteriler için en güçlü ve kapsamlı çözümü oluşturduk.”

”Explore1, DJI’nın müşterilerine, tüm endüstrilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilecek en güçlü ve güvenilir drone platformlarını sunma stratejisini gösteriyor,” diyor DJI’daki Kurumsal Ortaklıklar Müdürü Jan Gasparic. “Bu heyecan verici programla Skycatch ile yakın işbirliğimiz, hem müşterilerimiz hem de ticari drone endüstrisi için oyunu gerçekten değiştiren, havadan yapılan bir anket için en iyi yazılım ve donanım çözümü sonucunu doğurdu.”

Chiba, Japonya’daki Makuhari Messe’de düzenlenen Sky Datch 2018’de Skycatch’in Yüksek Hassasiyet Paketi hakkında daha fazla bilgi edinin. Explore1 ve Edge1, C 23’te bulunan DJI standında sergileniyor.

DJI, ASEAN-Avustralya Özel Zirvesi 2018 Boyunca Geçici Uçamayan Bölgeleri Uyguladı

Geçici Uçuş Kısıtlamaları Güvenlik ve Güvenlik Tedbirlerini Geliştirecek

Dünyanın önde gelen sivil insansız hava ekipmanı ve hava görüntüleme teknolojisi üreticisi DJI, yaklaşmakta olan ASEAN- Avustralya Özel Zirvesi 2018 için Greater Sydney bölgesinde geçici kısıtlamalar getiriyor. Geçici uçuşa yasak bölgeler, drone operatörlerinin yanlışlıkla hassas girme olasılığını azaltmaya yardımcı olacak. Uçmamaları gereken yerler. Uçmayan bölgeler, zirvenin süresi boyunca geçerli olacaktır.

DJI’nin Asya-Pasifik Kamu Politikası Başkanı Adam Welsh, “Güvenlik, DJI’nin en önemli önceliğidir ve müşterilerimizi drone’larını kanun dahilinde eğitmek için her zaman proaktif adımlar attık” dedi. “Uygun olduğunda, büyük olaylarda geçici no-fly bölgeleri uyguluyoruz. Bu özelliğin, kullanıcının alana yanlışlıkla girme ve güvenlik veya güvenlik sorunlarına neden olma olasılığını azaltmaya yardımcı olacağını düşünüyoruz. ”

Uçuşa yasak bölgeler, DJI drone operatörlerine nerede ve ne zaman uçulacakları konusunda akıllı kararlar vermelerine yardımcı olacak bilgiler sağlayan DJ tabanlı GPS tabanlı geofencing sistemine dahil edilecek. Uçuşa yasak bölgelerin koordinatları, Büyük Sidney bölgesinin çoğunluğunu kapsayacak ve Avustralya Sivil Havacılık Güvenliği Kurumu tarafından önerilen mesafeye dayanacaktır. Geçici uçuşa yasak bölgeler 16 Mart – 18 Mart arası gece yarısı Sydney saatine kadar sürdü. Sydney’de uçan DJI kullanıcıları, çevrimiçi olduklarında ve uçaklarına bağlandıkları zaman DJI GO 4 mobil uygulaması aracılığıyla uçuşa yasak bölgeleri görebilir ve bulabilirler.

Güneydoğu Asya devlet başkanlarının ve 500 Avustralyalı iş liderinin katılımını içeren ASEAN zirvesi, 2017’de APEC zirvesinden bu yana Sidney’deki en büyük hükümetlerarası etkinliktir. DJI’nin mevcut uçuşa yasak bölge sistemine yapılan geçici güncellemeler benzerdir. DJI, Amerika Birleşik Devletleri’nde siyasi parti sözleşmeleri, Japonya’daki G7 Zirvesi, Fransa’daki Euro 2016 futbol turnuvası ve daha yakın zamanlarda, geçmişte güvenlik veya ulusal güvenlik kaygılarını gündeme getiren diğer önemli olayların etrafında kurmuştu.