Yazan:Emre Karadeniz / GENEL / 0 Yorum

Dji Phantom 4 Shell (Kasa) Değişimi

Dji Phantom 4 Başlıca Özellikler:

 • Daha iyi denge sağlamak için güçlendirilmiş gimbal,
 • Daha yüksek uçuş verimliliği için geliştirilmiş motorlar,
 • Hızlı ve eğik bir konumda giderken çekilen videonun kadrajına girmemesi için daha da yükseltilmiş pervaneler,
 • Phantom 4’ün altına ve yanlarına yerleştirilmiş ve radar işlevi gören dört adet Sonar Detektör ve Point Cloud Stereoscopic Recognition (Üç Boyutlu Tanıma) sensörleriyle Phantom 4 çevresinde 15 metreye kadar, altında da 10 metreye kadar yer alan her şeyi fark edebilme özelliği,Active Track ise Phantom 4’ün rotası üzerindeki belli başlı nesneleri ayırt etmesine olanak sağlıyor. Tek yapmanız gereken önünüzdeki ekrandan takip edilmesini istediğiniz nesneye dokunmak. Herhangi bir uzaktan kontrol cihazına ihtiyaç duymazsınız.
  • Phantom 4 bir ağaçla, kayayla, hayvanla karşı karşıya gelince otomatik bir fren yapıyor.
  • Phantom 4’ün kendi kendine uçmasını sağlayan sistemi uçuş tecrübesini basite indirgeyen iki devrimsel yeni özellik sayesinde mümkün oluyor.
  • TapFly ve Active Track
  • TapFly özelliğinde Phantom 4’ün gitmesini istediğiniz yeri ekrandan dokunarak seçiyorsunuz ve gerisini Phantom 4’e bırakıyorsunuz
  • Yine TapFly özelliğinde Phantom 4’ün gitmesini istediğiniz noktayı seçtikten sonra Phantom 4 önünde çıkan engellere göre rotasını yeniden belirliyor
  • Ve tek yapmanız gereken ekrana dokunmak.

Dji Phantom 4 ağaçlara ve ya başka engellere çarpmayı  önlemek için ön yüz kamerasına sahip  olacağını , Active Track adında ki modla da takip özelliği olacağını duyurduğunda kullanıcıları en çok heyecanlandıran bilgi olmuştu. Gerçekten etkileyici ve devrim niteliğinde bir yenilik; ancak tekrar hatırlatmakta fayda var eğer Phantom 4 aldıysanız ve özellikle de yeni bir pilot iseniz özelliklere hakim olmaya ihtiyacınız var demektir. Dji Phantom 4 ile kaza yapmak gerçekten zor ama bilinçli olarak özellikleri kullanmanız gerekecektir. Rüzgarlı havalarda cihazınız ağırlaşacağı için kullandığınız da çok sağlıklı uçuş sonuçları vermeyecektir.

Dji Phantom 4 iyi özelliklere sahip phantom drone modeli. Genelde herkesin kaza(crash) yapmadan  uçurabileceği bir drone olduğu söyleniyor. Ancak iki şey hakkında gerçekçi olalım:

1)Herkes o kadar rahat Dji Phantom 4 ile uçamaz en azından başlangıçta,

2)Kaza yapmamak için bir sürü önlem alınmış; ancak eğer bu özellikleri kullanmayı bilmiyorsanız kaza yapmak bir o kadar da kolay olacaktır

Sürekli crash(kaza) yaşayan drone kullanıcıları için şüphesiz Phantom 4’ ün engel kaçınma(Obstacle Avoidance) özelliği müthiş bir özelliktir. Fakat bu özelliği bilinçli bir şekil de kullanmayan  dji drone severler kazalarla karşılaşılmaktadır. Emka Dji drone servisimize çarpma sonucu oluşan hasarların tespiti için Phantom 4 cihazı gelmiştir. Dji phantom 4 kullanım sırasında kuşların istilasına uğramış bunun sonucun da drone sahibi Phantom 4 ‘ün özelliklerini çok iyi bilmediği için kontrol altına alamamıştır. Kontrol altına alınamayan drone düşmüş ve düşmeye bağlı olarak hasarlar meydana gelmiştir. Drone hasarlarının tamiri için Emka Drone Acil Servisi olarak bizlerle iletişime geçilmiş ve yapılan tespitler sonucunda dji phantom 4 shell(kasa) değişimi yapılmıştır.  Cihaz test edilip ve uçuşa hazır olarak teslim edildi.

                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EMKA DRONE DJİ SERVİS

Haritada Biz

 

 

Harita Verileri
Harita verileri ©2018 Google
Harita VerileriHarita verileri ©2018 Google
Harita verileri ©2018 Google

 

 

 

 

Harita

 

Uydu

 

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi