Dji Wind 1

Dji’ ın yeni drone hazırlığında olduğunu bir süredir dji kullanıcıları ve takipçileri biliyorlardır. Ancak cbihaz özelliğiyle ilgili geçen haftaya pek bir haber bulamamıştık. Artık yeni ürünün ne olduğu, özellikleri, yeni kullanılan teknolojileri ve fiyatıyla ilgili bir çok bilgi internette yer almaktadır. Biz de Emka Drone olarak kendi kalemimizden, bildiğimiz ve duyduğumuz kadarıyla sizleri bilgilendireceğiz.

DJI-Wind-1

Dji Wind 1 Hakkında

Dji Wind 1 olarak isimlendirilmiş, “wind” kelimesinin dilimizdeki karşılığı rüzgar. En büyük özelliği ise rüzgara ve yağmura dayanıklı olmasıdır. Yeni bir drone serisi başlıyor demek…

Endüstri ve güvenlik sektörleri için tasarlanmış olan Dji Wind 1 Dji’ ın ürünlerinin gözdesi olması muhtemeldir. Rüzgarlı havada 39-49km/h hıza kadar uçma yeteneğine sahiptir. Ve yağmur korumalı sistemi sayesinde yağmurda bile uçabilme yeteneğine sahip olduğu söyleniyor.

Kamera düzenine ve kullanılan batarya türüne göre uçuş süresi 31 dakikaya kadar çkabilir. Zenmuse X3, Z3 veya XT kamera ile  Dji Phantom 4 ve Dji Inspire 1′ den bir kaç dakika daha iyileştirilmiş olarak.

Ancak Dji Wind 1′ in uçuş süresi iki batarya kullanılarak arttırılabilir. TB47D veya TB48D batarya kullanılarak. Bunun sebebi ise chazın maksimum ağırlık kapasitesinin 6000g olmasıdır. Drone gözvdesi TB47D batarya ile 4040g gelmektedir. Bu da demek oluyor ki maksimum 1960g yükleme yapılabilir.

Şiddetli rüzgar ve yağmur uçmak için yeteneği olan  DJI Wind 1 tasarımı Matric 100 çok benzer ve karbon tüpler ,  bir kare merkezli kutu tüm elektronik ve yağmur geçirmez özelleştirilmiş E1200  motorlardan oluşur.740mm toplam kanat açıklığı ile, 650mm bir kanat vardır Matrice 100 den biraz daha büyük.

Dji Wind 1 Kutu
Dji Wind 1 Kutu

DJI Wind 1 özellikle zum yetenekleri özellikleri yeni çıkan Zenmuse Z3 ile, endüstriyel ve güvenlik pazarlar için özel olarak tasarlanmış gibi görünüyor.

İki pil ve bir hardshell case içeren Dji Wind 1 şu anda  9,950 € fiyatla customdrone.nl tarafından satılmaktadır.