Yazan:Emre Karadeniz / GENEL / 0 Yorum

Dji Spark ve Ryze Tello Karşılaştırılması

Dji Spark ve Ryze Tello Karşılaştırılması

Dji Tello ve Dji Spark dışta benzer görünebilir olsa da , bu iki mini drone genel olarak çok farklı. Tello, çocuklar, acemi pilotlar ve her yaştaki drone severler için mükemmel bir başlangıç ​​drone olarak hizmet vermektedir.

Teknik olarak Tello, Dji markalı bir drone değil, Dji teknolojisiyle yapıldı ve Tello üzerindeki Dji etkisinin oldukça güçlü olduğu açık.

Dji Spark, iki eksenli gimbal üzerinde sabitlenmiş 12 MP’lik bir kameraya sahip küçük bir fırçalanmış dörtlü.  Tello’yu gerçekten seviyor olsak da, Spark diğer bir sınıfta. Bazı etkileyici özelliklere sahiptir ve dronelara girmek isteyen herkes için sağlam bir seçenektir. Görünüşe rağmen , Tello ve Spark iki farklı drone. En az GPS kılavuzluğu değil, gelişmiş özellikler ve sensörler içerir. Tello, her yaştan çocuklar için tasarlanmış gerçek bir başlangıç ​​drone’dur.

Boyut ve görünüm

Bu Dji drone’ların  ikisi de küçük ve taşınabilir. Dji Spark, 143mm x 143mm x 55mm boyutlarına ve sadece 300 gram ağırlığa sahip. Dolayısıyla her türlü çantanın içine sığabiliyor. Tello ise dji spark’tan oldukça küçük. Yaklaşık 80 g (batarya ve pervaneler dahil) ve 98×92.5x41mm boyutlarına sahiptir.

Dji, drone teknolojisinde açık liderdir ve bu hem Spark hem de Tello hakkında konuşurken önemlidir Dji, Spark’i herkes için bir drone inşa etmeye koyuldu. Ryze, Intel ve Dji, daha fazla insanın tadını çıkarabilecekleri daha küçük, daha uygun fiyatlı bir drone yaratmak için bir araya geldi.

Uçuş zamanı

Dji Spark size 16 dakikalık maksimum uçuş süresi verecektir. Tello, havada maksimum 13 dakika verecektir. Tello’ya kadar, 16 dakikası uçuşu en kısa uçan drone’nu yaptı. 13 dakika birkaç dakika daha kısa iken, aslında oldukça şaşırtıcı bir sayıdır. Uçuş süreleri, uçtuğunuz yere ve ne kadar rüzgarlı olduğuna bağlı olarak değişecektir.

Motorlar

Spark ve Tello arasındaki en büyük farklardan biri motordur. Spark, güçlü ve verimli fırçasız motorlar kullanır. Tello, fırçalı motorlara dayanır. Fırçalanmış motorlar daha az pahalıdır, ancak drone’nun tasarımında düşük kalite veya kötü uygulama nedeniyle zaman zaman yanabilirler.Bu nedenle arızalara neden olmaktadır. Tello’nun motor’undan kaynaklanan sorunlarda dji tamir servislerile iletişim kurulmaktadır. Emka drone acil servisi olarak yeni ürün tello geçtiğimiz günlerde motor arızası ile servisimize gelmiştir. Gerekli tamir işlemleri yapıldıktan sonra teslim edilmiştir.

Ryze Tello Motor ve Pervane Detayı

Dji ‘nin Tello’larına düşük kaliteli motorlar koyması konusunda endişelenmenize gerek yok, Fırçasız motorlar daha pahalıdır, ancak daha verimlidir, daha fazla itiş üretir ve daha uzun ömürlüdür. Spark’deki güçlü fırçasız motorlar, drone’nun kendisiyle neredeyse aynı boyutta bir 360 ° kamera taşıyabilir, aşağıdaki videomuzu inceleyebilirsiniz.

Kamera

Dji Spark , 1080p video çekebilen 12MP kameraya sahiptir. Panoramik resimler çekebilir ve ayrıca “minik gezegen” 360 resim oluşturabilir. Düzgün çekimler için mekanik iki eksenli bir gimbal üzerinde stabilize edilir. Bu 5 MP kamera çok daha iyi bir kamera. Tello’nun kamerası 720p videoya sahip ve hatta dijital görüntü sabitleme özelliğine sahip. Bu, video görüntülerini düzeltmeye yardımcı olmak için dijital bir gimbal gibi çalışır.

Engel kaldırma

Dji Spark, engellerden kaçınma sensörlerine sahiptir. Nesneleri doğrudan kendi yolunda algılayacak, pilotu uyaracak ve bir çarpışmayı önlemek için durduracaklardır. Kıvılcım ayrıca, iniş yapmasına yardımcı olmak için drone’un dibindeki sensörlere sahiptir.

Menzil

Tello’nun 100 metre menzili var. Akıllı telefonunuzu kullanarak Tello’yu uçurabilir veya bir Bluetooth kontrol cihazı satın alabilirsiniz. Her iki durumda da, maksimum 100 metrelik bir sınırlama ile sınırlıdır ve çoğu durumda bundan daha azdır. Sadece bir akıllı telefon ile uçtuğunda, Spark  ayrıca 100 metrelik bir menzile sahip. Eğer şiddetle tavsiye ettiğimiz bir kıvılcım yükseltmesine yükselirseniz, Dji spark aralığı 2000 metreye çıkarılır.

Hız ve performans

Her iki uçağın genel performansı karşılaştırılabilir olsa da, Dji Tello hıza geldiğinde Dji Spark tarafından geride bırakılıyor. Dji Spark, 1480 mAh batarya sayesinde tek bir şarjla 16 dakikaya kadar uçabilir, Tello ise 1100 mAh bataryada 13 dakikaya ulaşır. Spark’in fırçasız motorları, Tello’nun 17.8 mil / saat hıza göre daha yüksek bir hıza 31 mil hızda ilerler

Uçuş Modları

Bu kesinlikle, bu iki drone’nun farklı olduğu bir bölgedir, özellikle de Spark’ın aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda uçuş modu vardır ve Dji Tello uçuş modları sınırlıdır. Tello, Auto Takeoff, Auto Landing ve Low Battery koruma özelliklerinin yanı sıra Circle, 360 ve Up & Away gibi bağımsız EZ uçuş modlarına sahiptir. Ayrıca, yerleşik 8D döndürmeleri gerçekleştirme ve sıçrama moduna geçme yeteneğidir (burada drone, elinizden otomatik olarak yukarı ve aşağı uçar).

Dji inovasyonunun nasıl yüksek öncelikli olmaya devam ettiğini gösteriyor. Yüz tanıma ile onaylandıktan sonra, Spark, avucunuzu yukarı, aşağı, sola, sağa, geriye ve ileriye hareket ettirerek kontrol edilebilir. Ellerinizle bir kamera hareketi, siz ve çevrenizden bir fotoğraf çekerek kamerayı çalıştırır. Aktif ActiveTrack Spark’in hareket ettikçe sizi takip edeceği anlamına gelir.

EMKA DRONE DJİ SERVİS

Haritada Biz

 

 

Harita Verileri
Harita verileri ©2018 Google
Harita VerileriHarita verileri ©2018 Google
Harita verileri ©2018 Google

 

 

 

 

Harita

 

Uydu

 

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi