Yazan:Emre Karadeniz / GENEL / 0 Yorum

DJI Spark – FCC MODE TÜRKCE EMKA DRONE DJI SERVIS

Bu ABD dışındayken FCC moduna geçmek için kolay bir öğreticidir. Avrupa’da kusursuz çalışır. Lütfen kötüye KULLANMAYIN ve yerel yasa ve yönetmeliklere uyduğunuzdan emin olun.

ÖNEMLİ: En son DJI SPark ürün yazılımı bu modda iyi çalışır. Onunla iyi çalışmayan son DJI 4 uygulama sürümleri.

4.1.16 ve daha yenisi otomatik olarak CE moduna geri dönüyor (sizi sormadan veya bildirmeden). 4.1.8 iyiçalışıyor. Buradan indirebilirsiniz:
http://bit.ly/2AjUTm0

En son sürümü kullanmaya istekliyseniz, modifiye bir uygulamayı kendiniz derlemeyi deneyin.

İşte biraz arka plan:

DJI Spark aralığı ayarları (DJI web sitesinden alınmıştır):

2.412 – 2.462 GHz (engellenmemiş, parazitsiz)
FCC: 1,2 mil (2 km); CE: 0,3 mil (500 m)
SRRC: 0,3 mi (500 m); MIC: 0,3 mil (500 m)
5.745 – 5.825 GHz (engellenmemiş, parazitsiz)
FCC: 1,2 mil (2 km) ; CE: 0,18 mi (300 m)
SRRC: 0,7 mi (1,2 km); MIC: –

 

DJI Spark, drone ve verici arasındaki iletişimi kullanır ve vericinin FPV görüntülerini akıllı telefon veya tablete geçirmesine izin verir, tıpkı diğer popüler DJI modelleri gibi – Mavic ve Phantom. Lightbridge adlı teknolojiyi kullanan Phantom’un (drone’nun uzak mesafelerden veri göndermesine izin veren modifiye edilmiş wif icommunication) ya da “ Occusync ” adlı benzer bir teknolojiyi ima eden DJI Mavic’in aksine , DJI Spark, iletim aralığını sınırlayan “güçlendirilmiş WiFi” kullanmaktadır. .
ABD’de çoğu kişi 2 km’ye kadar ulaşabiliyorken (FCC düzenlemeleri vericinin daha yüksek kazanç elde etmesine izin veriyor), AB bölgesinde 500 metreye ulaşmak için mücadele ediyor olabilir.

Benim tarafımdan oluşturulmayan değiştirilmiş DJI Go uygulamasını deneyebilir ve spyware içerip içermediğini doğrulayamıyorum. Dikkatle kullanın! Ve gerçek hesap bilgilerinizi girmeyin !!

Sadece DJI vericisini FCC moduna geçirmek ve kaldırmak için kullandık.

Hızlı öğretici:

1. Modifiye uygulamayı yükleyin. Uygulamaya güvenmediğim için orijinal kimlik bilgilerinizi girmeyin. Rastgele isim verin ve sizi oturum açacaktır.
2. Drone ve verici açılıp bağlandıktan sonra, ayarlara gidin, vericilerinizin seri numarasına gidin, üzerine dokunun ve bölge olarak ABD’ye girin. Uygulamanın üzerinden doğrulayın. Verici yeniden başlayabilir.
3. değiştirilmiş uygulamayı kaldırın.
4. Orijinal DJI Go 4 uygulamasını yükleyin (tercihen 4.1.8 sürümü  ) . Bundan sonra, DJI Go 4 orijinal uygulamasını her başlattığınızda, WiFi ayarlarının bölgelerini düzeltip düzeltmeyeceğinizi sorar ve her zaman “iptal” seçeneğini seçmeniz gerekir.

İşte modded app bir bağlantı: http://www.simiweb.net/mavic/dji_go4_4.1.3_v25.apk
ayna:
http://bit.ly/2j3qC3n