Yazan:Emre Karadeniz / GENEL / 0 Yorum

Dji Phantom Advanced/Phantom Pro Güncelleme Klavuzu Türkçe Açıklama

Dji Phantom Advanced / Pro Güncelleme Adımları

Dji Phantom adv/Pro DRONE Modellerinde dönemsel güncellemeler vardır. Güncellemeleri doğru ve eksiksiz bir biçimde yapmanız gerekiyor. Adımları takip ederek problemsiz güncelleme yapabilirsiniz . Phantom adv/pro cihazların aksi bir durum olmadıkça güncelleme yapılması çokta önem teşkil etmez. Aksine son güncellemeler bir çok kısıtlamayı beraberinde getirmektedir. Güncelleme esnasında cihazınızın tüm donanımlarının hazır durumda olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Eğer güncelleme esnasında hata olursa dönüşü olmayan kalıcı donanımsal arızalara neden olacaktır. Güncelleme konusunda tercrübeniz yok ise ve kendinize güvenmiyorsanız mutlaka çevrenizden bilen birine yada en yakın servis noktasından yardım almanız ” ÖNEMLE ”tavsiye ediyoruz. 🙂

Adım 1:

Batarya şarj durumu ve SD kart kapasitesi kontrolü.

Dji Phantom Adv/Pro bataryasının (Intelligent Fligt Battery) ve kumandanın şarjının en azından %50’ de olması gerekmektedir. SD kart içinde ise en az 200 MB boş alan olmalıdır.


 

 

Adım 2:

Firmware güncelleme dosyasının hazırlanması

Dji’ ın resmi sitesinden firmware güncelleme dosyasını indiriniz.

SD kartı dosyayı indirdiğiniz bilgisayara takın,Winrar içerisinden bin dosyasının çıkartılıp SD kart içerisine kök dizine aktarın  Aktarım tamamlandıktan sonra SD kartı Dji Phantom Adv/pro drone’nunuza yerleştiriniz.

Adım 3: 

Bin uzantılı data dosyasını SD kartın ana kısmına taşıdıktan sonra SD kartınızı pc’den çıkartıp tekrar gimbal yuvasına geri takın. İşlem cihaz açıldıktan 15 sn sonra başlayacaktır. Güncelleme esnasında gimbalınız dan bip bip sesleri sürekli olarak kesintili bir şekilde gelecektir. Son olarak biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip bip bip sesi geldiğin de güncellemeniz tammalanmış olacaktır.

 

Önemli Noktalar:

SD kartınızın içerisinde sadece firmware güncelleme dosyaları olduğuna emin olun..

Firmware güncelleme paketini indirirken internet bağlantınızın güçlü olduğundan emin olun.

Güncellemeyi sakın uçuş esnasında yapmayın.

Güncelleme tamamlandıktan sonra SD kart içerisindeki bin dosyasını silmeyi unutmayın!!!Aksi halde unutursanız cihaz tekrar güncelleme denemesi yapacaktır.

Dji phantom advanced/pro firmware güncellemesi yaptıktan sonra kumandanın firmware güncellemesinin son versiyon olduğundan emin olun.

Drone güncellemesi yaptıktan sonra kumanda cihaza bağlanamayabilir.(Unlinked) Uzaktan kumandayı cihaza tekrar bağlayın.

Güncelleme sırasında durum gösterge ışıklarının yanıp sönmesi, gimbaldan bip sesi gelmesi ve kameranın sağa sola hareket etmesi normaldir. Anormal olduğunu düşünüp, paniğe kapılmayın.  Eğer bip sesi çok uzun devam ediyorsa güncelleme hata vermiştir.  Güncellemeyi tekrar adımlar dahilinde yenileyin. Her cihaza  göre güncelleme değişmektedir.

Güncelleme versiyonları muhakkak sıralı düzende adım adım yapılmalıdır.