Yazan:Emre Karadeniz / GENEL / 0 Yorum

Dji Phantom 4 Pro Akıllı Uçuş Modları

Dji Phantom 4 Pro Akıllı Uçuş Modları

Dji Phantom cihazlarında serileri geliştirdikçe akıllı uçuş modlarında da yenilikleri beraberinde getirmekte. Son olarak Phantom 4 Pro serisi ile birbirinden özel akıllı uçuş modları ve görüntü seçeneklerini DJI GO menüsü üzerinden bizlerin kullanımına sundu. Phantom 4 Pro akıllı uçuş modları harika ve çekimleri çok daha kolay hale getiriyor. Yeni stabilizasyon sistemi ve profesyonel kamera ile birlikte birçok Phantom 4 Pro otonom uçuş modu bu drone’u diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerdir. Dji Phantom 4 pro uçuş modları, harika görüntüler oluşturmak için size birçok uçuş açısı sunar. Phantom 4 Pro’nun, çarpışma hissi ve eve dönüş için akıllıca dönüş gibi birçok bağımsız emniyetli uçuş sistemi de size uçarken huzur verecektir.

Djı Phantom 4 Pro’da Akıllı Uçuş Modları

  • Active Track(Aktif Parça )
  • Draw Waypoints
  • TapFly
  • Terrain Follow Mode( Arazi Uçuş Modu)
  • Tripod Modu
  • Gestiro Mode (Hareket modu)
  • S-Modu (Spor)
  • P Modu (Konum)
  • A Modu (Tutum)

 

Phantom 4 Pro’nun tüm bu otonom uçuş modları ile bu drone “Profesyonel Uçan Kamera” olarak adlandırılabilir. Ayrıca Waypoint navigasyon ile, Phantom 4 Pro arazi ve yapıların 3D fotogrametri için kullanılabilir.

Bu yazıda, 3 ana uçuş modu (Pozisyon, Spor ve Tutum) ve yukarıda listelenen tüm akıllı uçuş modlarını inceledik,

Dji Uçuş Modları İnceleme

Phantom 4 Pro ayrıca aşağıdaki tüm akıllı otonom uçuş modları ile birlikte 5 engelden kaçınma yönüne sahiptir. Süper otomatik uçuş modları, süper istikrarlı uçuş sistemi ve kaliteli 4k kamera ile birlikte, Phantom 4 Pro piyasadaki en iyi  drone’dur.

ActiveTrack Akıllı Uçuş Modu

Dji Phantom 4 Pro ActiveTrack akıllı modu, mobil cihaz ekranınızda hareketli bir nesneyi işaretlemenizi ve izlemenizi sağlar. Yeni Beni Takip Teknolojisi. Hayalet 4, uçuş yolundaki engelleri otomatik olarak engelleyecektir. Phantom 4 Pro, nesneleri otomatik olarak tanır, takip eder ve onları hareket halindeyken yakalar, böylece karmaşık çekimler elde etmek daha kolay hale gelir. Phantom 4 Pro, otomatik olarak bisikletleri, araçları, insanları ve hayvanları tanımlayabilir ve izleyebilir ve her biri için birçok farklı izleme sistemi kullanabilir.

Hızlı hareket eden nesneleri takip etmek çok zor olabilir. Phantom 4 Pro tarafından kullanılan gelişmiş görüntü tanıma algoritmaları, nesneyi çerçeve içinde tutarken tanımasını ve izlemesini sağlar. Bu yeni algoritma, insanlardan araçlara ve hayvanlardan daha fazla konuya tanıklık ediyor ve uçuş dinamiklerini daha düzgün çekimler için eşleşecek şekilde ayarlıyor.

Bu ActiveTrack, hava filme çekmeyi çok daha kolay hale getiriyor. Hareket eden bir nesneyi izlemek aynı zamanda gimbal ve kamerayı çalışırken oldukça zordur. ActiveTrack oyun değiştirme teknolojisidir.

ActiveTrack, başka bir 3 akıllı uçuş modu ekleyerek Phantom 4 Pro’da genişletildi. Onlar;

Profil – Konuyu yatay olarak izler

Spotlight – Hemen her yöne uçarken konuyu kameranın üzerine kilitler

Circle – Konu etrafında 360 derece salıncak

Hem TapFly hem de ActiveTrack, DJI Go uygulamasında yapılandırmak için çok kolay. ActiveTrack için, sadece nesnenin etrafındaki bir kutuyu sürüklersiniz. ActiveTrack, Phantom 4 kamerasını kullanarak nesneleri görür ve tanır. Nesne tanımlandığında, kutu yeşile döner.

 

Phantom 4 Pro Draw Waypoints Mod

Draw, yol noktası kontrolü için yepyeni bir teknolojidir. Sadece ekranda bir rota çizin ve Phantom 4 Pro, irtifasını kilitleyerek hareket edecektir. Bu, pilotun kamera kontrolüne odaklanmasını sağlar. Farklı şekiller de  kullanılabilecek iki Draw modu vardır.

İleri – Uçak, makineyi uçuş yönüne bakacak şekilde sabit bir hızda izler.

Serbest – Uçak, talimat verildiğinde sadece rota boyunca hareket eder. Bu modda, kamera bir uçuş sırasında herhangi bir yöne bakabilir.

Draw kullanarak, drone ekranda çizilen uçuş yolu boyunca uçacaktır. Uçarlarken, ışığın uygun olması koşuluyla engelleri gördüğü zaman otomatik olarak fren yapar. Waypoint navigasyonu, Phantom 4 Pro’nun daha fazla kullanımına olanak sağlar. Phantom 4 Pro, birçok kullanım alanına sahip çok sensörlü kamera sistemine sahiptir.

TapFly Akıllı Uçuş Modu

TapFly özelliği sayesinde kullanıcılar artık uzaktan kumanda kullanmadan belirlenen yönde uçmak için mobil cihaz ekranına basabilirler.  Basit bir dokunuşla ekranda görünen herhangi bir yönde uçun. Otomatik olarak , uçuş yönünü düzgün ayarlamak için ekranın herhangi bir yerine dokunun ve yön değiştirmek için kontrol çubuklarını kullanın. Yeni bir AR rota fonksiyonu, rotanın ayarlandığı gibi referans için drone’nun gerçek zamanlı uçuş yönünü gösterir. TapFly Free, bir pilotun uçuş yönünü ayarlamasına izin veriyor, böylece Phantom 4 Pro’yu çevirebiliyor veya gimbalin yönünü değiştirmeden gereken şekilde eğebiliyor.

Şimdi üç TapFly modu var:

TapFly Forward – Seçili yönde uçmak için dokunun

TapFly Backward – Dokunun zıt yönünde uçmak için dokunun, örneğin, ekranın sağ alt köşesinde, sol üst tarafa doğru uçmak için dokunun.

TapFly Free – Kamera yönünü kilitlemeksizin hareket etmesini sağlayarak Phantom’un ileri yönünü kilitleyin.

NOT: Engellerden Kaçınma TapFly Free ile kullanılamaz.

Terrain Follow Modu ( Arazi Uçuş Modunu Takip Et)

Bu mod etkinleştirildiğinde, Phantom 4 Pro’nun mevcut yüksekliği kaydedilecektir. Drone, uçuş sırasında kaydedilen yüksekliği koruyacak ve eğim yükseldiğinde yükselecektir. Ancak, Phantom 4 Pro aşağı doğru eğimlerde inmeyecaktır.

Tripod Modu

Tripod Modunda, maksimum uçuş hızı saatte 5,6 mil ile sınırlanır ve fren mesafesi 6,6 feet’e indirilir. Daha akıcı daha kontrollü hareketler için çubuk hareketlerine duyarlılık da azalır.

Gesture Mod (Hareket modu)

Hareket Modu’nu kullanarak, uzaktan kumanda olmadan birkaç hareketi kullanarak, selfies kolayca yakalanabilir. Gelişmiş bilgisayar görme teknolojisi, Phantom 4 Pro’nun hareketler yoluyla talimatlar almasını sağlar. Drone, makineye bakarken kollarını kaldırır ve drone, çerçevenin merkezine kilitlenerek ve konularak bu hareketi tanır.

Phantom 4 Pro Akıllı Uçuş Modları

P Modu (Konum)

S-Modu (Spor)

A Modu (Tutum)

P Modu (Konum)

Normal  uçuş modudur. P Modu, Phantom 4’ün varsayılan modudur. Bu, P-Modunda zaten kutunun dışında olduğu anlamına gelir. GPS ve GLONASS uydu konumlandırmasını içerir. Uzaktan kumandanız da P modu konumunda.

P Modu, quadcopter’ınızın görsel konumlandırma ve engel algılamayı kullanmasına izin verir. Ayrıca Waypoints, ActiveTrack, TapFly ve acemi modu gibi tüm akıllı uçuş modlarını kullanmak için ihtiyacınız olan konumdur.

S Modu (Spor)

S-Modu Spor Modu ve Phantom 4 pro’nun saatte 45 mil hıza kadar uçmasına izin verir. Uzaktan kumanda da S-Moduna geçmeniz gerekir. Dji Go uygulamasında “Çoklu Uçuş Modu” özelliğini de etkinleştirmeniz gerekiyor. Spor modunda uçarken tam uydu ve vizyon konumlandırma desteğine sahip olursunuz.

NOT: Spor modunda engel sensörleri kapatılır, böylece uçtuğunuz yeri tam olarak bilmeniz gerekir.

A Modu (Tutum)

Bu,  mod da GPS’inizi kapatın yükseklik kontrolünü koruyacaktır.

 

 

Dji servis hizmeti verdiğimiz İstanbul/ Kadıköy atölyemiz de Dji’ın tüm modellerine yedek parça ve servis hizmeti vermekteyiz.

3 yılı aşkın süredir Emka Drone olarak tüm Dji ürünlerine 7/24 destek vermeye devam ediyoruz.

Dji servis ve tamir hizmeti alabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

 EMKA DRONE DJİ SERVİS

Haritada Biz

 

 

Harita Verileri
Harita verileri ©2018 Google
Harita VerileriHarita verileri ©2018 Google
Harita verileri ©2018 Google

 

 

 

 

Harita

 

Uydu

 

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi