Yazan:Emre Karadeniz / GENEL / 0 Yorum

Dji Phantom 3 Drone Stres Çatlağı Nedenleri ve Önlemi

Dji Phantom 3 Drone Stres Çatlağı Nedenleri ve Önlemi

Drone kullanıcılarının bir çoğu drone kullanımında meydana gelen ufak düşüşlerin yanında bazen düşmeden bile motorların bulunduğu kolların uç ve orta bölgelerinde çatlamalarla karşılaşabilirler. Peki stres çatlağı nedir ve stres çatlakları nasıl oluşur?

Özellikle çok bilinen markalardan biri olan Phantom 3 serisinin kronikleşmiş sorunlarından biri de olan bu stres çatlakları elektrik akımının motora ulaşmasıyla birlikte oluşan hareket enerjisi sebebiyle yuvalarda oluşan titreşim kaynaklı çatlaklardır.

Stres çatlakları olarak adlandırılan bu durum sebebiyle bu çatlamaları minimize eden ve drone motor gücünün tamamını pervanelere itmeyi sağlayan çatlak önleyiciler piyasaya sürülmüş bulunmakta. Stres çatlağı önleme seti olarak adlandırılan ve drone pervanelerinin takıldığı bölgeye vidalanan bu araçlarla hem stres çatlaklarından kurtulmuş olur hem de daha uzun ömürlü bir dron sahibi olursunuz.

Birçok Dji P3 sahibi, motor montajı etrafında ve ya kabuğu birlikte tutan iki torx vidası etrafında çatlaklar rapor etmiştir. Bu, DJI Phantom 3’ün beefier motorları tarafından üretilen artan tork nedeniyle olabilir. Kolun bu bölgesindeki plastik çok incedir.

Alt kovanın  çatlamasını  veya ayrılmasını önlemek için, güçlü kol takviye plakası altı vidayı birbirine bağlar ve kuvvetleri vidaların etrafındaki girintili bölgeye odaklamak yerine kuvvetleri levhaya dağıtır. Sadece bir cıvata altındaki bir yıkayıcı gücü dağıtırken, Güçlü Kol da öyle.

Bazı Dji Phantom sahipleri, tüm motorun gevşek ve  Dji Phantom’dan ayrıldığını bildirmişlerdir.

Dji Phantom 3 Kabuk Çatlakları

Muhtemelen Dji Phantom 3 sahiplerinin karşılaştıkları en büyük problem, çöküşten başka, Dji  Phantom 3 kabuğunun çatlakları yaratma korkusudur.

Motorlar alanında Dji  Phantom 3 kabuğu ile büyük bir tasarım hatası var, plastik yeterince güçlü değil, Dji hafifçe kabukların tasarımını değiştirerek sorunu çözmeye çalıştı ancak sahipleri hala çatlakları rapor ediyor.

Bazı drone severler  Phantom’ları agresif bir şekilde ya da sert bir şekilde, fren ayarını çok keskin şekilde kullanarak bu çatlaklara sebeb olmaktadır.

Düzenli olarak mermilerinizi kontrol edin, çatlakların bazen fark edilmesi zor olabilir, ancak motorların (normalde altta) ve vidaların olduğu yerlerde herhangi bir yerde görünebilir.

 

Kabuk çatlaklarını önler misiniz?

Piyasadan sonra 3D baskılı plastik takviye plakaları mevcuttur, ister bu yardımcı olsun ister olmasın, tam olarak emin değiller, yardım etmeleri gerekiyormuş gibi görünüyorlar ama bu plakaların takılmasının dezavantajı bir çatlağın gelişip gelişmediğini görmemenizdir. Pervane koruyucuları üzerindeki pazar sonrası klibin bir kısmı da korumaları bağlamak için benzer tipte plakalar kullanır. Daha az agresif bir şekilde uçmak ve uygulamada frenleme ayarınızı biraz düşürmek de yardımcı olabilir.

Kabuğunuz bir çatlak geliştirirse ne yapmalısınız?

Dji Phantom 3 drone’nunuzu uçurmayın ve bizzat kendiniz onarmaya çalışmayın. Emka Drone Acil servisi olan bizlerden yardım alabilirsiniz.

Emka Drone olarak her türlü desteği siz sayın uçusseverler belirtir keyifli uçuşlar dileriz.

Dji servis hizmeti verdiğimiz İstanbul/ Kadıköy atölyemiz de Dji’ın tüm modellerine yedek parça ve servis hizmeti vermekteyiz.

3 yılı aşkın süredir Emka Drone olarak tüm Dji ürünlerine 7/24 destek vermeye devam ediyoruz.

Dji servis ve tamir hizmeti alabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

 EMKA DRONE DJİ SERVİS

Haritada Biz

 

 

Harita Verileri
Harita verileri ©2018 Google
Harita VerileriHarita verileri ©2018 Google
Harita verileri ©2018 Google

 

 

 

 

Harita

 

Uydu

 

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi