Yazan:Emre Karadeniz / GENEL / / 0 Yorum

Dji Go GEO Eklentisi

dji-geo

DJI  GEO UYGULAMASINA GİRİŞ

DJI’s Geospatial Environment Online (GEO),  uçuş yönetmelikle sınırlı veya güvenlik endişelerini olduğu alanlarla ilgili sürekli güncel bilgiler içererek pilotlara rehberlik etmek için hazırlandı. Havaalanı konum bilgilerinin yanı sıra, el ilanları nedeniyle orman yangınları geçici uçuş kısıtlamalarının, büyük stadyum olaylar, VIP seyahat, ve diğer değişen koşullara ilişkin bilgi vermek  için gerçek zamanlı erişimine sahip olacaktır. GEO sistemi bu tür cezaevleri, nükleer santraller ve  havacılık dışı güvenlik endişeleri olan diğer hassas alan konumlarını da içermekte.

GEO uygulamasında  başlangıçta, emniyet ve güvenlik endişesi olan bölgeler kilitlidir. Ancak bu yerlerden herhangi birinde uçuş yetkilendirilmesi yapıldıysa  GEO uygulaması DJI hesabı olan kullanıcılara geçici kildi açar veya uçuşlarda kendilerine yetki verir. Bu kiliit açma işlemi duyarlı ulusal güvenlik yerleri için geçerli değildir.

GEO sistem sadece tavsiye niteliğindedir. Her kullanıcı kendi uçuşu için resmi kaynakları kontrol etme,  yasaların veya yönetmeliklerin belirlediklerini bilmekten sorumludur. Bazı durumlarda, DJI bu rehberde sizin için özel olarak geçerli olabilir düzenlemeleri eşleşip herhangi belirlenmesi yapmadan, yaygın önerilen genel parametreleri seçer (örneğin havaalanlarından 1,5 millik uzaklık gibi).

GEO aşağıdaki bölgelerde şu anda kullanılabilir:

  • Birleşik Arap Emirlikleri
  • Kuzey Amerika: Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika
  • Avrupa
GEO EKLENTİSİ NASIL ÇALIŞIR:

GEO Mekansal bilgi üç yoldan biriyle kategorize edilir:

Uyarılan Bölge:Bu bölgeler DJI GO harita üzerinde görünmüyor olabilir. Bu bölgelerde kullanıcılar, kendi uçuşlarıyla ilgili olabilecek durumlarda uyarı mesajı ile yönlendirilirler. Örnek Uyarı Bölge: Korumalı yabani hayatı alanı.

Yetkilendirilen Bölge: DJI GO haritada sarı görünen bu Bölgelerde, kullanıcılar bir uyarı ile yönlendirilir ve uçuş varsayılan olarak sınırlıdır. Bu bölgeler,  yetkili kullanıcılar tarafından DJI  hesabı kullanarak kilitlenmiş olabilir. Örnek Yetkilendirme Bölge: Bir havaalanı yakınında Model Uçak Klubü.

Kısıtlı Bölge: DJI GO uygulamasında kırmızı görünür Bu Bölgelerde, kullanıcılar bir uyarı ile yönlendirilir ve uçuş önlenir. Örnek Sınırlı Bölge: Washington DC. Eğer bu bölgede uçuş yetkisine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen flysafe@dji.com adresine mail atın.

GEO sistem sadece tavsiye niteliğindedir. Bazen GEO Bölgeleri ,  teknik nedenlerle  parametreleri veya resmi coğrafi özelliklerin şekliyle eşleşmiyor olabilir. Her kullanıcı resmi kaynakları kontrol etme,  yasaları veya yönetmelikleri bilme ve kendi uçuş için nelerin geçerli olduğunu bilmekten sorumludur.

 

2

HESABINIZI DOĞRULARKEN

DJİ-GO-GEO

Yetkilendirilmiş bir bölgenin kilidini açarken, DJI kullanıcı hesabını bir kredi kartı, banka kartı veya telefon numarasıyla doğrulamanız gerekir. Dji bu bilgileri saklamaz ve doğrulama ücretsizdir. Hesabı doğrulamak sadece yetkilendirilmiş bölgede uçmaya başlamadan gereklidir.

BÖLGE KİLİDİNİ AÇMA

DJI hesabını doğruladıktan sonra, sistem senin zaten bir yetkilendirilmiş bölgede olduğunu uyarı olarak verecektir ve kilit açmak için fırsat isteyecektir.

UÇUŞ PLANLAYICISI

dji-go-geo-eklentisi

Uçuş Planlayıcısı, internet olmayan bölgede uçmadan önce yetkilendirilmiş bölgenin kilidini açabilirsiniz.Uçuş öncesi kilit kırdığınızda GEO’ dan gelen güncel bilgileri alamamış olursunuz ve uçuş esnasında değişiklik olduysa bunun sorumluluğunu kabul etmiş oluyorsunuz. DJI her kullanıcının sorumluluğunun kendine ait olduğunu sık sık hatırlatıyor.

Uçuş planlayıcısı, 72 saat öncesine kadar kilit açmanıza izin verir. Maksimum 30 uçuş planlayabilirsiniz.(Belki en az biri tarifeli)

Emka Drone, kırımsız uçuşlar diler…