Dji Cendece ve Genel Özellikleri

 Dji Cendece ve Genel Özellikleri

Cendence uzaktan kumanda öncelikle, Inspire 2, Tracktenna ve CrystalSky monitörünü yüksek düzeyde entegre bir birim olarak birleştir için geliştirildi. Bu yaklaşımın vazgeçilmez bir parçası olan Cendence, Inspire 2 uygulamalarının tam potansiyelini gerçekleştiren modüler bileşenler ve kontroller sunmaktadır.

Cendence uzaktan kumanda Inspire 2 için özel olarak üretildi. Ancak, aynı zamanda diğer profesyonel dereceli Dji ürünleri ile uyumluluk da sunuyor. Genel kontrol verimliliğini artırmak için Cendence, beş adete kadar analog kontrol kanalı ve ondan fazla kişiselleştirilebilir düğme sunar. Cendence tasarımı da anten değiştirilebilirlik sunuyor. Yüksek kazançlı bir anten veya Dji Tracktenna, Dji Lightbridge teknolojisinin gücünü artırabilir ve genel anti-parazit ve video alt bağlantı kalitesi artırabilir.

Temel Özellikler

  • Inspire 2 ve Matrice 200 serisi ile uyumlu
  • Beş analog kontrol kanalı ve ondan fazla özelleştirilebilir düğme
  • Değiştirilebilir piller ve anten
  • HDMI, SDI , USB ve CAN portları, güçlü genişleme yetenekleri sağlar
  • RRP 949 TL (KDV dahil)

Çoklu Bağlantı

SDI ve HDMI bağlantı noktaları 1080i50 ve 720p60’da yayınları destekliyor. CAN portundan Dji Focus, Tracktenna veya diğer uyumlu aksesuarları bağlayın. 2.4 GHz veya 5.8 GHz frekans bantlarında uzun mesafelerde istikrarlı ve yüksek bant genişliği iletim sağlamak için Tracktenna kullanın. Inspired 2 ile birlikte kullanıldığında, Tracktenna 1,24 mil (2 km) aralık içinde 10 Mbps’lik bir maksimum veri aktarım hızı elde edebilir ve bu da video alt bağlantı kalitesini önemli ölçüde geliştirir. USB-A bağlantı noktası diğer mobil aygıtlarla bağlantıyı sağlar.

Dji Cendence ve Çarpıcı Noktaları

Cendence kesinlikle bir tek kişilik operatörler veya kamera / gimbal operatörler için harika bir araç olarak kullanıcılarını memnun ediyor.

İki kişilik bir op senaryosunda bir kamera operatörü olarak, Cendence’ı kullanmanın en önemli cazibelerinden biri, odağı düzgün ve doğru bir şekil de ayarlamak için kullanılabilen ortadaki topuzdur . Odağı standart kumandayla veya uygulama aracılığıyla manuel olarak ayarlayabilmenize rağmen, sonlu kontrol yoktur.

Dji Focus’dan ne haber? Eğer kam-op, odak noktasını çalıştırıyorsa, zorunda olduğunuz Dji Focus  ihtiyacını ortadan kaldırır . Bununla birlikte, özel bir odak çektirmesi olarak birisine sahip olmak istiyorsanız, Odak tekerleğini ayrı bir modül olarak kullanmaya devam edersiniz.

DJI-ilham-2-denetleyici-odak-no-el çarkı monte

Tek kişilik operatörler, biri kaymaya ve gimbaleye atandığında ve diğeri de eğildiğinde, iki yay yüklü tekerleği kullanabilmeyi sevecektir . Bundan önce, sadece bir yay yüklü tekerleğe sahiptiniz, böylece sadece herhangi bir zamanda iki eksenden birini kontrol edebilirsiniz. Artık, uçağın yönünü ayarlamak zorunda kalmadan kameranın pan ve eğimini ayarlayabilirsiniz.

Şu an için, iki kişilik bir operasyonda bir pilot için, Dji, odak düğmesi veya kontrolörün yan tarafındaki sürgülerle ayarlanabilen bir hız kıskacı işlevi bırakmadığı sürece, çok fazla değer sunan Cendence’ı göremiyorum.

DJI-Cendence_patch anteni-katlanmış

Canlı Yayın için Dji CendenceHDMI çıkışının yanı sıra, Cendence ayrıca bir standart SDI çıkış portuna (standart BNC konnektörünü kullanır) sahiptir, bu da onu canlı TV’ye yayın yapmak isteyenler veya entegrasyon için ideal olan doğrudan bir standart yayın sinyali için ideal hale getirir. Teredeck gibi diğer video downlink sistemleri.

Bundan önce, bir DJI ürününden bir SDI beslemesi almanın tek yolu, HDMI çıkışını kullanmak ve bunu bir üçüncü taraf HDMI-SDI dönüştürücüsüne takmaktı.

DJI-Cendence_connectors

Genişletilmiş Aralık ve Sinyal Kalitesi

Stok yönlü yöneltici anteni, standart Inspire veya M200 RC cihazlarında kullandığınız gibi aynı menzil ve kaliteyi sağlar, çünkü denetleyicileri aynı iletim gücüne sahiptir ve anten aynı kazanca sahiptir.

DJI-Cendence_review-özellik-görüntü

Sadece Cendence, daha yüksek kazanç sayesinde önemli ölçüde geliştirilmiş aralığı göreceğiniz yama anteni ile eşleştirildiğinde . Yama anteninin son derece yönlü olduğunu ve her zaman hava aracının yönüne doğru bakması gereken en iyi aralığı elde etmek için dikkat etmek önemlidir.