Ülkemizde 2016 yılında İnsansız Hava Aracı(İHA) ile ilgili kapsamlı bir çalışma yapılmış ve 22.02.2016 tarihinde SHT-İHA Talimatı yayınlanmıştır. Talimat kapsamında Türk Hava Sahasında kullanılacak Sivil İnsansız Hava Aracı(İHA) kullanacak kişilerin eğitim alması zorunlu kılınmıştır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü eğitim verecek kuruluşlarla ilgili standartları belirlemiştir ve başvuruları değerlendirmiştir. Başvuralar kapsamında Flycam Akademi yetkilendirilmiştir. Flycam Akademi, İHA kullanımıyla ilgili açılan ilk eğitim okuludur.  Eğitim kalitesini en üst seviyede tutmak için sektörün önemli isimleriyle anlaşma sağlanmıştır.

Emka Drone Firma sahibi Emre Karadeniz, uzun yıllardır sektörde tanınmaktadır ve Flycam Akademi’nin teklifiyle eğitimci kadrosunda yerini almıştır.

Flycam Akademi, 01.08.2016 tarihinde eğitimlerine başlayacaktır. Bu kapsamda İHA0 Ticari Eğitimi, İHA1 Ticari Eğitimi, İHA Uçuş Eğitimi, İHA0 Hobi Eğitimi, İHA1 Hobi Eğitimi, Hava Fotoğrafçılığı Eğitimi ve Bakım-Onarım  eğitimlerini verilecektir.

 

Emka Drone , İHA0 Ticari Eğitimi, İHA1 Ticari Eğitimi kapsamında eğitimler verecektir.  Eğitim kalitemizden ve sunduğumuz hizmet kalitesinden ödün vermeden devam etmeyi kendimize borç biliriz.

 

emka-droneSH-LOGOflycam-logo1