dji-fly-safe

Dji Güvenli Drone Uçuş Önerileri

DJI drone uçuşlarında, yaratıcılığı ve yeniliği teşvik etmeyi taahhüt eder. Bu sayfa, pilotların hayal gücünü güvenli ve sorumlu bir şekilde açığa çıkarmalarına yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Burada, güvenliği ve genel uçuş deneyiminizi artıracak ipuçlarını, düzenleyici bağlantıları bulabilirsiniz.

Kapsamlı bilgi vermek için her türlü çabayı gösterdik, ancak bu sayfa bir pilotun kendi kararına bir yer tutmamaktadır. Bir DJI pilotu olarak, uçuşlarınızın güvenli bir şekilde ve tüm yerel yasalara ve yönetmeliklere uygun olarak yürütülmesinden yalnızca siz sorumlusunuz.

dji-fly-safe-1

Tüm Platformun Düzenlenmesi

Hasarlı veya aşınmış pervaneleri, pilleri ve diğer parçaları kontrol edin.Eğer herhangi bir problem varsa, uçuştan önce değiştirilmeli veya tamir edilmelidir.

Şarj Kontrolü

Uçuş bataryanızın, kumandanızın ve diğer gerekli tüm cihazların ful şarjı olduğundan emin olunuz.

dji-fly-safe

AÇIK ALANLAR TERCİH EDİNİZ

Uçuşlarınız için her zaman geniş ve açık alan seçin; Kalabalık ortamlarda uçurmaktan kaçının.

dji-fly-safe

GÜVENLİ YÜKSEKLİĞİ KORUYUNUZ

Büyük drone’ larla, uçuş güvenliğini sağlamak için ve engellere takılmamak için yüksekliğinizin 400 feetin altında uçmaya dikkat ediniz.

BİLİNCİNİZ YERİNDEYKEN KULLANIN

Alkollu iken veya bilinciniz yerinde değilken kullanmayınız.

dji-fly-safe
dji-fly-safe

GÖRÜŞ ALANINDA UÇUNUZ

Uçuş esnasında drone’ u her zaman görüş mesafesinde tutun. Engellerin arkasında ya da görüş mesafenizin altında uçmayınız.

TAM KONTROL EDİN

Otomatik kalkış otomatik iniş gibi otomatik fonksiyonları kullanırken bile, ellerinizi kontrol çubuklarında tutunuz. Tüm uçuş boyunca kontrolü bırakmayınız.

dji-fly-safe
dji-fly-safe

GPS SİNYALİ İÇİN BEKLEYİNİZ

Uzaklaşmadan önce Dji’ ın, Home Point(Ev Noktası), konum sabitleme  gibi, güvenlik özelliklerini  tam olarak ayarlayabilmek  için,  güçlü bir GPS bağlantısı bekleyin.

YEREL YÖNETMELİKLERİ TAKİP EDİN

İnsansız hava araçlarıyla ilgili kurallar hakkında bilgi sahibi olun. Bulunduğunuz bölgede İHA yönetmeliklerini daima takip edin.

dji-fly-safe
dji-fly-safe

UYGULAMA İLE GELİŞTİRME

Yeteneklerinizi mükemmelleştirmek ve uçuşta güven kazanmak için eğitim alınız. Uçuş tecrübenizi arttırmak için sık sık pratik yapınız.